زایمان و دوقلوهای انگلی

آناتومیست آلمانی سوهان فردریش اولین فردی بود که در فدراسیون در اواخر قرن ۱۸ به توصیف جنین پرداخت.

دانشمندان بر این باورند که جنین نتیجه پیشرفت یک تراتوم بوده که خارج از محل بافت ساخته می‌شود.

معمولاً هر دو جنین دوقلوها در بارداری‌های انگلی پیش از تولد می‌میرند، اما گاهی دوقلوهای انگلی میزبان برای سال بعد از زایمان باقی می‌مانند.

گفتنی است که دوقلوهای انگلی با گات دارای در پروژه دانشنامه جنین دارای دست و پا با ناخن‌های بلند بودند.

هنگامی که دوقلوهای انگلی برداشته شوند، میزبان بدون در نظر گرفتن سن، سالم می‌ماند.
به طور کلی تولد نوزادان دوقلو از جالبترین پدیده‌هایی است که بسیار نادر بوده و برای پزشکان بسیار جذاب می‌باشد.

با توجه به مراکز کنترل بیماری و پیشگیری، آخرین آمارها نشان  می‌دهد که در آمریکا از هر هزار تولد زنده تنها ۳۳/۷ درصد دوقلو وجود دارد.

این تولدها به دوشکل همسان و غیرهمسان است که دوقلوهای ناهمسان زمانی رخ می‌دهد که دو تخم‌مرغ‌های مختلف توسط دو سلول اسپرم متفاوت بارور شود، این نوع تولدها غالباً در زوج‌های فامیلی رخ می‌دهد، زنی که خود جزء دوقلوهای ناهمسان بوده یا خواهر و برادر وی اینگونه باشد احتمال بیشتری وجود دارد تا خود فرد نیز اینگونه بارداری را تجربه کند.

کلینیک‌های تولید مثلی و مفهوم آن کمک می‌کند تا زنان بالاتر از ۳۰ سال شانس بالاتری را برای اینگونه بارداری‌ها داشته باشند.

دوقلوهای همسان نیز کمی بیشتر نادر بوده و زمانی رشد می‌کند یک تخمک بارور تنها در مراحل اولیه بارداری دو قسمت می‌شود، در دوقلوهای به هم چسبیده نیز این تقسیم‌بندی در مراحل اولیه به طور کامل انجام نمی‌گیرد.

در این گونه موارد که بسیار نادر هستند، به جای تقسیم‌شدن در داخل دیگری به دام می‌افتد، در این وضعیت جنین محسور با قطع‌شدن منبع خون مادر در نهایت می‌میرد و به عنوان یک دوقلوی انگلی شناخته می‌شود.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!